• Drömläge nr 3 ute nu

  Omslag Drömläge nr 3 2017

  Drömläget 3 finns nu som pdf. Till våra medlemmar i Stockholm, Öst och Väst kommer den fysiskt hem i brevlådan.
  Låt oss få veta om ni vill ha några exemplar till er vårdcentral eller sömnlabb. Vi fixar det!

  I det här numret kan du läsa om hur Stockholms ordförande Gert lyckades stoppa en upphandling byggd på felaktiga och undermåliga fakta. Och uppmaningen till landstinget är: Gör om! Gör rätt! Du kan läsa om vår senaste räkfrossa där vi fick lära oss varför alla, ja alla sover. För- och nackdelar med apnébettsken tas upp. Doktorn svarar. Och så varför det är viktigt att vi är många medlemmar. En uppmaning att komma på Stockholms höstmöte den 5 oktober, insläpp från kl 1700.

  Apné Väst och Öst  rapporterar från sitt jobb med att sprida information om föreningen och sina medlemmar runt om i distrikten. Väst  bjuder även in till höstmöte.

   

   

Comments are closed.